Forum Stajenka Strona Główna Stajenka
Miejsce, którego nam brakowało :)
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ile zarabia instruktor?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stajenka Strona Główna -> Boks 1: BIEGALNIA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dakron



Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 6405
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 12:41, 21 Lis 2006    Temat postu: Ile zarabia instruktor?

Ciekawość mnie zżera, ile w Waszych rejonach zarabia instruktor za udzielenie lekcji konnej dla szkółki, indywidualnie od jeźdźca i za układanie koni?
Kiedyś to wyglądało tak:
- szkółka 30 zł za godzinę
- lekcja indywidualna 40 zł za godzinę
- układanie konia 40 zł za godzinę
Oczywiście stawka może być uzależniona od ilości godzin w miesiącu i poziomu jaki prezentuje sobą instruktor.
Co sądzicie o tych stawkach?
Warto pracować jako instruktor?
Da się z tego wyżyć?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
osm
Dobra konserwa nie jest zła :P


Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 2570
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Wto 13:36, 21 Lis 2006    Temat postu:

U nas instruktorzy pracują społecznie. Mogą w zamian za prowadzenie wsiadać na konia bez dodatkowego odpracowania Kwadratowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paskuda
Stajenkowy KO-wiec :)


Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 5085
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Maroko - Orzepowice

PostWysłany: Wto 13:45, 21 Lis 2006    Temat postu:

Cytat:
układanie konia 40 zł za godzinę


Raczej nie spotkałam się w tym temacie ze stawką godzinową; zazwyczaj jeździec umawia się z właścicielem, co ma z koniem zrobić, jak długo będzie to trwało i ile będzie kosztowało.

Stawka płacy za poprowadzenie jazdy indywidualnej czy grupowej jest raczej taka sama.

Poza tym cena jazdy indywidualnej wydaje mi się bardzo wysoka (40 zł za instruktora + coś dla szkółki,)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dakron



Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 6405
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 13:54, 21 Lis 2006    Temat postu:

Paskuda napisał:
... co ma z koniem zrobić, jak długo będzie to trwało i ile będzie kosztowało.


Możesz napisać jak Ty to widzisz?
Kiedy kupiłam pierwszego konia surowego, ustaliłam stawkę za godzinę za zajeżdżenie i ilośc godzin tygodniowo.

Paskuda napisał:
Poza tym cena jazdy indywidualnej wydaje mi się bardzo wysoka (40 zł za instruktora + coś dla szkółki,)


miałam na myśli jazdy właściciela na jego własnym koniu, który wynajmuje instruktora na podszkolenie pewnych elementów
Znm takich co za takie lekcje biorą od 70-100 zł za godzinę
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dakron



Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 6405
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 13:58, 21 Lis 2006    Temat postu:

osm napisał:
U nas instruktorzy pracują społecznie. Mogą w zamian za prowadzenie wsiadać na konia bez dodatkowego odpracowania Kwadratowy


W tym przypadku stajnia zyskuje podwójnie
1. instruktora dla rekreacji
2. szkoleniowca na konia za szkółki, z którym wiadomo ze trzeba popracować kiedy jeżdżą na nim słabsi jeźdźcy

Jesli ktoś tak lubi to OK
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
majak
Gruba i ja :-)


Dołączył: 24 Lis 2005
Posty: 6000
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Grodzisk Maz.
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 14:03, 21 Lis 2006    Temat postu:

U nas trening / zajeżdżanie / ruszanie konia prywatnego to raczej ustalenia miesięczne czyli ok 300-600 zł zależy gdzie, mniej jesli czasami, więcej jeśli stały trening.
Chociaż z tego co pamiętam pojedyńcze jazdy też chyba są - cena uzależniona od rangi jeźdźca ( instruktor czy trener - choć akurat tu bym polemizowała co do słuszności bo zdaża się, że wcale nie trener jeździ...a przynajmniej nie zawsze).

Jazdy indywidualne u nas tak samo - zaleznie od stopnia szkoleniowca, od 50 zł w górę (chyba 100 czy 120 najwyższa) podzielne to jest na dwa lub trzy konie jeśli potrzeba (ale ma to raczej mało wspólnego z jazdą indywidualną).

Stajnia w okolicy - płaca za "dyżur" uzależniona także od stopnia szkoleniowego - najmniej dostaje instr. rekreacji wiecej trener (bodajże od 120 zł za dyzur do 190 zł ). Do tego stawka godzinowa też tak podzielna, chyba 9 zł za godzine instr. rekreacji. Chodzi o kiblowanie na stajni nie za same jazdy Mruga
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paskuda
Stajenkowy KO-wiec :)


Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 5085
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Maroko - Orzepowice

PostWysłany: Wto 14:20, 21 Lis 2006    Temat postu:

Cytat:
Kiedy kupiłam pierwszego konia surowego, ustaliłam stawkę za godzinę za zajeżdżenie i ilośc godzin tygodniowo.


Zazwyczaj konia bierzemy na miesiąc: cena pensjonatu + dodatkowa opłata za ułożenie konia, zalezy od charakteru konia, jego przygotowania (czy chodził na lonży, czy przyjmuje wędzidło, jaki jest podczas czyszczenia itd) Pierwsze wejście na młodego konia trwa parę minut a ryzyko dużo wyższe; Godzinnej jazdy młodzikom nie polecam może dlatego dziwna wydaje mi się stawka godzinowa;
Podobnie wygląda sprawa właścicieli, którzy chcą aby ich konie przygotować do startów w zawodach.

Cytat:
miałam na myśli jazdy właściciela na jego własnym koniu, który wynajmuje instruktora na podszkolenie pewnych elementów
Znm takich co za takie lekcje biorą od 70-100 zł za godzinę


u nas tyle biorą trenerzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dakron



Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 6405
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 14:22, 21 Lis 2006    Temat postu:

Mój znajomy sportowiec za prowadzenie konia sportowego za miesiąc kasuje 1500 a wsiada on lub właściciel który startuje, plus premia odpowiednia za zajęcie miejsca w zawodach od 1-5... wydaje mi się to uczciwa stawką
Tym bardziej jak ma się pod opieką np... 4 konie :D
Dyżur Majakowy trwa sobotę, czy sobotę i niedzielę?
Czyli instruktor sportu może dorobić sobie na dyżurze w miesiąc 480 zł.. też ładnie
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
majak
Gruba i ja :-)


Dołączył: 24 Lis 2005
Posty: 6000
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Grodzisk Maz.
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 14:44, 21 Lis 2006    Temat postu:

To chyba za dzień bo po rozlożeniu na dwa troszkę mało wychodzi.

W innej stajni za "dyżur" 10-12h 6,25 zł/h i do tego prowadzenie jazd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika78
Mama najmłodszego Stajenkowicza :)


Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 534
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 15:25, 21 Lis 2006    Temat postu:

W jednej ze stajni podwarszawskich instruktor dostaje 1/3 tego co płacą kursanci - jazda tam kosztuje 35 PLN/h a wiec jak ma 6 jeźdźców na jeździe to zarabia 70 PLN. Za to jak instruktor kiepski i ma mało chętnych na jazdy, to zarabia grosze.
Za instruktora który poprowadzi jazdy (koń prywatny) trzeba zapłacić minimum 35 PLN, choć spotkałam sie z ceną 50 PLN od dość słabego instruktora rekreacji (słabego z opsiu - ja go nie sprawdzałam
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dakron



Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 6405
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 15:42, 21 Lis 2006    Temat postu:

Policzyłam na stronie PZJ trenerów z prawdziwego zdarzenia jest ich 90 na cała Polskę !!
Aż włos się jeży jak niewielu mamy szkoleniowców z uprawnieniami.
Stawka 1/3 bardzo mi sie spodobała Mruga
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika78
Mama najmłodszego Stajenkowicza :)


Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 534
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 16:48, 21 Lis 2006    Temat postu:

Ta stawka 1/3 (albo ogólnie % od przychodu osrodka) jest według mnie racjonlna - promuje lepszych instruktorów zapewniając im większe dochody.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ten_veroniq



Dołączył: 03 Mar 2006
Posty: 1575
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: zachodniopomorskie

PostWysłany: Pon 1:32, 11 Gru 2006    Temat postu:

Gdy ja pracowałam, jako instruktor w stajni rekreacyjno-hotelowej, to dostawałam 7 zł/godz. i w sumie byłam zadowolona, bo potraktowałam to, jako formę zdobywania doświadczenia po zrobieniu kursu (a przy okazji utrzymywałam dwa własne konie).

W innej stajni rekreacyjno-hotelowej, brałam 1/3 z jazdy, czyli 10 zł za 45 min. (bo jazda kosztowała 30 zł za 45 min.), ale w sumie dochód był żaden, bo do chodzenia pod uczniami nadawały się dwa, trzy konie.

Jak już byłam duża i mądra uuu to jeździłam konie na zlecenie, biorąc za to od 500 zł miesięcznie wzwyż (średnio cztery dni w tygodniu pracy z danym koniem). Gdy w jednej stajni uzbierały się ze trzy konie, to byłam już zadowolona, a czym bliżej tym lepiej, bo odchodził koszt paliwa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Teodor2424
Biedronki rosną na kozim mleku :)


Dołączył: 02 Paź 2006
Posty: 967
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Sierakowice woj.pomorskie
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 11:32, 11 Gru 2006    Temat postu:

A ktoś może mi powiedzieć ile kosztowało by mnie zajeżdzenie jakieś takie powiedzmy w stopnu ponad dobrym Biedroneczki?? Przygotowaie tez ma już dobre (noim zdaniem); Chodzi na lonży w podstawowych chodach, spokojnie reaguje na wędzidło, uznaje wyższość człowieka ( tak przynajmniej reaguje i się słucha).Jest w miare spokojnym i pojętnym konikiem.
Same zalety ale ją kurcze ulepszam:)
I ile czasu potrzebuje taki konik do dobrego zajeżdzenia??
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paskuda
Stajenkowy KO-wiec :)


Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 5085
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Maroko - Orzepowice

PostWysłany: Pon 11:55, 11 Gru 2006    Temat postu:

Teraz potrzebuje conajmnniej roku żeby jeszcze wyrosnąć z tego co pisałeś ma 1,5 roku na siodło stanowczo za szybko
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stajenka Strona Główna -> Boks 1: BIEGALNIA Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin