Forum Stajenka Strona Główna Stajenka
Miejsce, którego nam brakowało :)
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wczesna kastracja, sterylizacja

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stajenka Strona Główna -> Boks 3: ARKA NOEGO
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Iburg
Lubię rude... Konie i koty :P


Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 7752
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Rybnik

PostWysłany: Czw 9:58, 15 Lut 2007    Temat postu: Wczesna kastracja, sterylizacja

Co sądzicie o wczesnym kastrowaniu sterylizowaniu kotów i psów. Na zachodzie przeprowadza sie je u parotygodniowych malców. Podobno wcale nie wpływa na wzrost ani na rozówj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mamamuminka



Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 79
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Rybnik

PostWysłany: Śro 12:49, 21 Lut 2007    Temat postu:

Ja nie jestem przekonana do wczesnej kastracji, nie mam wiedzy naukowej ale zdania są podzielone .
Nie wiem od jakiego czasu to sie przeprowadza, skutki moga pojawić się duzo póżniej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martik
-admin z przypadku-


Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 9231
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Czekolandia
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 13:05, 21 Lut 2007    Temat postu:

A ja do tej pory czytałam jedynie, że to jest "okaleczanie" maleńkich zwierząt i że to niehumanitarne. Ale powiem szczerze, nie znam opracowań naukowych, więc nie wiem czy to rozsądne, czy nie.
Przy koniach wiem, że kastracje w USA robi się bardzo wcześnie. Ale tu mogę powiedzieć, że nie jestem za tym, bo w ten sposób hamuje się u ogierów hormony męskości- testosteron. A koń musi nabrać ciała, powinien mieć silną szyję, grzbiet, zad.
Nie mam pojęcia jak jest z kotami i psami...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Iburg
Lubię rude... Konie i koty :P


Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 7752
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Rybnik

PostWysłany: Śro 14:15, 21 Lut 2007    Temat postu:

Ja czytałam artykuł w gazecie że w USA i byc może w innych krajach przeprowadzają ten zabiego bardzo szybko aby własnie juz z hodowli zwierzęta nie hodowlane były sprzedawane własnie wykastrowane aby miec pewność że przyszły właściciel nie będzie ich rozmnażał. Pisało w tym artykule że nie ma to wpływu na ich dalszy rozwój. No ja taka przekonana o tym nie jestem. Ale moge zrozumiez że u nas postep jest wolny i jestesmy daleko w tyle.

Moze nie na temat ale:
Rozmawialam wczoraj z synem który zawozil do niemiec ogiera do kastracji, i po kastracji zaraz z nim wracał. Bylam zdziwiona, bo wiem jak kastracja u nas wygladała. Była przeprowadzana na stojąco, laserowo. Koń mial załozone jakies klamry, które maja sie rozpuścic. nie było ani kropli krwi, opchnięcia czy jakiegoś wycieku. Przy okazji powiedział że w rozmowie z kims dowiedział sie że w niemczech były stosowane jakieś ultradźwieki i podobno juz od dawna tego nie stosuja bo to szodzi na inne częśći. W tym przypadku chodziło o końskie nogi. A do nas te nowinki dopiero teraz przychodza.
No w ka.zdym razie ja nie wyobrażałam sobie że mozna konia po kastracji zaraz taskac do domu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paskuda
Stajenkowy KO-wiec :)


Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 5085
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Maroko - Orzepowice

PostWysłany: Śro 14:25, 21 Lut 2007    Temat postu:

Może nie w kwestii kotów i psów ale oglądałam kiedyś program rolniczy i tam kastrowano bardzo młode świniaki, robili to sami hodowcy; prosiaki bardzo szybko dochodziły do siebie. Chyba nawet biedaki nie były znieczulane wsciekly
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Iburg
Lubię rude... Konie i koty :P


Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 7752
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Rybnik

PostWysłany: Śro 14:30, 21 Lut 2007    Temat postu:

Własnie i to jest brutalne bo żeby zaoszczędzic kasy, rolnicy sami kastruja młode prosieta i obcinaja im kły czasem z kawałkiem wargi, dziąsła. Oczywiscie bez znieczulenia.
Ale cóż to tylko zwierze które "nie czuje bólu" a nawet jeżeli to jest to nieważne.
Dawniej często konie tez tak były kastrowane bez znieczulenia. Albo dostawały jakis środek powodujący tylko to że sie nie ruszały bo ból czuły cały czas, tylko ruszyc sie nie mogły. Sadzę że i teraz też to sie jeszcze robi, ale może mniej niz kiedys.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stajenka Strona Główna -> Boks 3: ARKA NOEGO Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin