Forum Stajenka Strona Główna Stajenka
Miejsce, którego nam brakowało :)
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pensjonat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stajenka Strona Główna -> Boks 1: BIEGALNIA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kocia
uwielbiam prostotę...


Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 4506
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kraina Podziemnej Pomarańczy
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 12:44, 05 Sty 2006    Temat postu: Pensjonat

Pytanie do Poznaniaków: czy ktoś kojarzy Stajnię Wygoda w Buku?

[link widoczny dla zalogowanych]

Któryś raz z rzędu pojawia się na Allegro ich oferta i jaki z tego wniosek? Że nie ma chętnych? Oferta wydaje się atrakcyjna. Ktoś był w tym miejscu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mestena
Just call me VIP... ;)


Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 726
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szukam swojego miejsca na Ziemi

PostWysłany: Czw 12:54, 05 Sty 2006    Temat postu:

Wy to macie fajnie w tym Poznaniu Smutny
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kocia
uwielbiam prostotę...


Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 4506
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kraina Podziemnej Pomarańczy
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 12:57, 05 Sty 2006    Temat postu:

Wbrew pozorom wcale nie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martik
-admin z przypadku-


Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 9231
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Czekolandia
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 13:11, 15 Sty 2006    Temat postu:

O tej stajni w Buku to dowiedziałam się od Ciebie Monia parę miesięcy temu. Nie mam pojęcia dlaczego ciągle szukają chętnych skoro cena jest przystępna i warunki dla koni bardzo dobre.
Podnoszę ten temat, bo może warto ogólnie zastanowić się nad kwestią pensjonatów dla koni.
Obserwuję wśród znajomych, którzy mają swoje konie frustrację spowodowaną brakiem dobrej stajni za godziwe pieniądze, no i oczywiście w okolicy domu. W Wielkopolsce faktycznie jest wiele miejsc, gdzie można trzymać konia ale niestety większość z nich ma jakieś "ale", do których można się przyczepić.
Dziwi mnie np. to, że ktoś otwiera pensjonat jakby nie przemyśliwując sprawy. Nie ogradza terenu, nie dostosowuje pastwisk. Nie wspominając o stajniach, gdzie pastwisk nie ma, bo konie nie wychodzą Smutny
Nasz wątek z Arki o kosztach utrzymania zwierząt w pensjonacie był dla mnie kolejną sprawą do przemyślenia. Bo o ile w pensjonatach, gdzie płaci się 2000 zł/miesiąc rozumiem wymogi dotyczące infrastruktury i np. żywienia koni, o tyle w zwykłych, tanich miejscach nie liczę na złote boksy i muessli codziennie do jedzenia. Ale taki wybieg, zabezpieczony i przygotowany na całodzienne przebywanie na nim koni to moim zdaniem podstawa. Mało tego, konie przebywające na wybiegu nie brudzą w stajni i można w ten sposób zaoszczędzić na słomie. Nie mylę się, prawda?
Dlaczego zatem tak niewiele jest miejsc, gdzie z czystym sumieniem można postawić konia, nie martwiąc się o niego i nie bankrutując przy tym?
Na koniec jeszcze jedno: dziwi mnie, że ktoś, kto prowadzi pensjonat nie dba o swoich klientów. Nie mam na myśli codziennego przebierania im ogonów ale np. dopilnowywanie, by koniom nic złego się nie działo. Jeśli w danej stajni mojemu koniowi zdarzałyby się regularne kolki, miałby poharatane ciało i wieczną grudę, to od razu myślałabym o zmianie miejsca jego zamieszkania.
Nie lepiej zatem pilnować porządku, tak by zadowoleni klienci przysyłali kolejnych?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kocia
uwielbiam prostotę...


Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 4506
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kraina Podziemnej Pomarańczy
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 13:21, 15 Sty 2006    Temat postu:

martik napisał:
Obserwuję wśród znajomych, którzy mają swoje konie frustrację spowodowaną brakiem dobrej stajni za godziwe pieniądze, no i oczywiście w okolicy domu.


Wiesz to już nawet nie tyle o to chodzi, co o uczciwe podejście właścicieli pensjonatów do tego tematu. Często jest tak, że płacisz, nawet niemałą kasę, a nie masz prawa wymagać podstawowych warunków dla swojego konia takich, jak odpowiednia ilość owsa/granulatu, siana, słomy pod kopytami, codzienne wypuszczanie na wybieg. Nie wspomnę już o przekazywaniu właścicielowi konia informacji o gorszym stanie konie, jego chorobie przez właściciela pensjonatu. Załamka generalnie, heh.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ihah
Jestem oazą spokoju :) Nie widać?! ;)


Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 923
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Misty Mountains in the Valley of Hope

PostWysłany: Nie 19:01, 15 Sty 2006    Temat postu:

Sprawa pensjonatów to temat rzeka i pewnie można na ten temat pisać godzinami, ale sprobuję rzucić garść swoich przemyśleń...
W ostatnich latach na posiadanie własnego konia decyduje się coraz więcej osób, powstaje więc coraz więcej stajni pensjonatowych, prowadzonych często przez ludzi kompletnie nieprzygotowanych do świadczenia tego typu usług. Konkurencja powoduje obniżenie stawek za boks, zresztą wielu z nas poprostu nie stać na drogą stajnię, to już nie te czasy gdy konia mieli tylko ludzie z grubym portfelem. Właściciel stajni kalkuluje cenę powiedzmy na 450 PLN, zagospodarowuje jakiś teren i liczy że zrobi na tym kasę. W pensjonacie ludzie stawiają 10 koni i robi się problem....do tej ilości koni potrzeba już kogoś do stałej opieki, tymczasem z opłat około 2 tyś. idzie na jedzenie, ściółkę , wodę , prąd. To co zostaje nie wystarczy na opłacenie kogoś z doswiadczeniem końkim ( pensja, podatek, ZUS) Więc nasz przykladowy właściciel zatrudnia kogoś ze wsi do pomocy, płaci mu grosze, praca jest ciężka i w sporym wymiarze godzin więc z chętnymi jest kłopot - najczęściej przy koniach pracuje więc przypadkowa osoba, ktora na dodatek często sie zmienia. Właściciel zamiast zysku z pensjonatu musi imać się dodatkowych inetresów by jakoś to ciągnąć...efekt jest taki, że nie ma czasu sam tego dopilnować, obiekt traci renomę, klientów ubywa i albo trzeba zamknąć interes, albo obniża się standart, a właścicele koni to osoby wymagające i szybko dochodzi do konfliktów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kocia
uwielbiam prostotę...


Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 4506
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kraina Podziemnej Pomarańczy
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 19:59, 15 Sty 2006    Temat postu:

ihah napisał:
W ostatnich latach na posiadanie własnego konia decyduje się coraz więcej osób, powstaje więc coraz więcej stajni pensjonatowych, prowadzonych często przez ludzi kompletnie nieprzygotowanych do świadczenia tego typu usług.


No właśnie, to jest poważny problem. Ale ja tę sprawę widzę jeszcze inaczej. Odnoszę wrażenie, że właściciele niektórych stajni bezczelnie liczą na to, że delikwent nie wyniesie się tak łatwo, bo to problematyczne i np. inne stajnie są droższe i dalej. Powodem konfliktów z takimi niereformowalnymi właścicielami pensjonatów są sytuacje takie, jak: prośby o zapodawanie mniej/więcej owsa koniowi czy o więcej słomy pod kopyta. Akurat w przypadku opcji "mniej owsa" nie rozumiem dlaczego nie można zastosować się do takiej opcji - dla właściciela jest to korzystne Wesoly Z kolei słoma nie jest tak koszmarnie droga, żeby jej szczędzić. Próby własnoręcznego dorzucania słomy też spotykają się zazwyczaj z wyraźną niechęcią. Wersja "koń wychodzący na wybieg" również moze być powodem konfliktów z właścicielem pensjonatu - bo to przecież takie problematyczne.
<he?>
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thinky
Wałkoń :-)


Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 405
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Grodzisk Maz., oryginalnie: Tarnów

PostWysłany: Nie 20:47, 15 Sty 2006    Temat postu:

W imieniu Michała chciałam Was zaprosić na jego stronę:
[link widoczny dla zalogowanych]
"Na skraju ciszy" to rancho, w fazie rozwoju. Miejsce piękne, warunki dla koni super.
W dyskusji o pensjonatach nie zaszkodzi obejrzeć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kocia
uwielbiam prostotę...


Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 4506
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kraina Podziemnej Pomarańczy
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 11:42, 16 Sty 2006    Temat postu:

Stajnia Wygoda w Buku reklamuje się również na A24:

[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kocia
uwielbiam prostotę...


Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 4506
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Kraina Podziemnej Pomarańczy
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 10:24, 19 Sty 2006    Temat postu:

A może kojarzy ktoś tę stajnię? Pensjonat "U Foltyna"

[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martik
-admin z przypadku-


Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 9231
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Czekolandia
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 10:28, 20 Sty 2006    Temat postu:

Ciekawe dlaczego nie ma zdjęć stajni i tej krytej ujeżdżalni? mysl
W ogóle nie kojarzę tego miejsca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
osm
Dobra konserwa nie jest zła :P


Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 2570
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Pią 10:38, 20 Sty 2006    Temat postu:

Ja tam nie chciałbym trzymać konia:

"Cena nie obejmuje zabiegów profilaktycznych (szczepienie, dorobaczanie) oraz kowala."

Za dorobaczanie jeszcze trzeba płacić
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martik
-admin z przypadku-


Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 9231
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Czekolandia
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 15:37, 20 Sty 2006    Temat postu:

ihah napisał:
Właściciel stajni kalkuluje cenę powiedzmy na 450 PLN, zagospodarowuje jakiś teren i liczy że zrobi na tym kasę.

No właśnie i tu chyba jest problem. Mnie się wydaje, że ludzie myślą, że pensjonat dla koni to złoty biznes. A jak wszyscy wiemy tak nie jest. Po przeczytaniu Waszych wypowiedzi wychodzi mi na to, że jednym z głównych problemów jest koszt zatrudnienia pracownika. No zobaczcie jaka szkoda! Przecież stajnia, gdzie końmi opiekowałby się fachowiec byłaby stajnią idealną. Koniom na pewno byłoby dobrze, byłyby bezpieczne. A tak, rzeczywiście jest kłopot- bo przecież nie każdy rolnik zna się na koniach i ich potrzebach.
Pewnie wydaje mi się, że to wszystko takie proste. Ale kurcze, no nie mogę zdzierżyć jak widzę ledwo stojące zabudowania, z totalnie nieprzemyślanymi boksami i pastwiskami. No przecież nie wszystko trzeba nowe kupować i montować. Część rzeczy chyba można własnym sumptem zrobić, czy nie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
galba



Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 34
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto 14:49, 31 Sty 2006    Temat postu:

prawie rok temu szukałam nowego miejsca dla mojego konia i powiem, że sytuacja na rynku pensjonatowym w Poznaniu i okolicy jest niewesoła. dużo jest przypadkowości, braku profesjonalizmu. były takie miejsca gdzie nawet nie opuszczałam samochodu tylko od razu ruszałam w dalszą drogę. w końcu znalazłam 2 fajne stajnie gdzie są odpowiednie warunki i adekwatna do nich cena ale poszukiwania nie nastroiły mnie optymistycznie. owszem jest tych stajni dużo ale jakość marna.
***
co do samego pobytu w pensjonacie to wydaje mi się, że za ewentualne konflikty winę ponoszą zwykle solidarnie obie strony. częstym błędem jaki popełniają klienci jest oczekiwanie "złotych klamek" za 300 zl miesięcznie (specjalnie piszę o klientach bo zwykle narzeka się na właścicieli stajni)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomek_J
Jest!!! zbudowałem ją TYMI ręcami ;)


Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 2083
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Wto 15:08, 31 Sty 2006    Temat postu:

martik napisał:
Właściciel stajni kalkuluje cenę powiedzmy na 450 PLN, zagospodarowuje jakiś teren i liczy że zrobi na tym kasę.


Już nieraz o tym pisałem...

Przeciętnie cena pensjonatu to ok. 400 zł. Koszt podstawowego utrzymania konia w przypadku, gdy się kupuje paszę i ściółkę, to ok. 200 zł miesięcznie nie licząc szczepień i kowala (ale 99% stajni tego nie zapewnia). Przy 30 koniach (a to już całkiem duża stajnia) daje to właścicielowi 12.000 złotych przychodu na miesiąc. Ale taka stajnia nie może się obyć bez 2 pracowników na pełen etat do pomocy w pracach no i do pilnowania koni.

Od tego przychodu trzeba odjąć:

1. koszty słomy, siana, owsa - 200 zł na koński łeb, razem - 6.000

2. pensje, ZUS i ubezpieczenia 2 pracowników - nawet jeśli się ich zatrudnia za psie pieniądze, to idzie na to lekko licząc 4.000 zł

3. koszt prądu, wody, paliw, bieżących napraw itd. - niechby tylko 300 zł

Zostaje 1.700 zł. Od tego trzeba odliczyć podatek, ubezpieczenia właściciela... Żaden interes. Nie ma co myśleć, że zarobi się na rozwój stajni, na pięknie grodzone pastwiska, miłe dla oka elewacje budynków, że o takich luksusach, jak ujeżdżalnia, nie wspomnę.

Więc opcje sa 2:

1. podwyższa się cenę pensjonatu i prawdopodobnie traci klientów (bo gdzie indziej jest tnaiej)
2. oszczędza się, na czym się da. Ścieli się mało słomy, podaje mało siana i owsa, wykręca się żarówki w stajni, zatrudnia pracowników "na lewo". Efekt widac prawie wszędzie - prowizorki i małe kompetencje.

A jeśli mowa o wydatkach: to nie tak, że "nie wszystko trzeba nowe kupować i montować. Część rzeczy chyba można własnym sumptem zrobić, czy nie?". Z własnego doświadczenia: u nas wszystko robię własnym sumptem, a i tak koszty samych materiałów są czasem boleśnie odczuwalne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stajenka Strona Główna -> Boks 1: BIEGALNIA Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin