Forum Stajenka Strona Główna Stajenka
Miejsce, którego nam brakowało :)
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kamizelka ochronna
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stajenka Strona Główna -> Boks 1: BIEGALNIA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika78
Mama najmłodszego Stajenkowicza :)


Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 534
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 9:03, 03 Lip 2006    Temat postu: Kamizelka ochronna

Po naciskach męża i instruktora nie pozostaje mi nic innego jak zakup kamizelki ochronnej. W sieci trochę ich jest - USG, Tattini, i inne których nazw już nie pamiętam. Możecie doradzić jaką kamizelkę warto kupić tak aby połączyć funkcję ochronną z pozostawieniem choć śladu wygody? Macie może doświadczenia jak dobrać rozmiar - bo co innego założyć kamizelkę latem na cienką bluzkę, a co innego zimą na pięc warstw ciepłego ubrania...

Będę wdzięczna za wszelakie podpowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
osm
Dobra konserwa nie jest zła :P


Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 2570
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Pon 10:44, 03 Lip 2006    Temat postu:

Dokładniej Ci nie powiem jakie firmy, ale ważne jest, żeby była dobrze dopasowana - idź do sklepu i przymierzaj. A w zimie kamizelkę zakładaj POD większą część ubrania
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika78
Mama najmłodszego Stajenkowicza :)


Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 534
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 11:08, 03 Lip 2006    Temat postu:

POD większą część ubrania? To chyba będę musiała kurtkę od męża pożyczać mysl
A jak dokładnie należy ją dopasować? Ma mocno przylegać, na ile może ograniczać ruchy ciała - na co zwrócić uwagę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
osm
Dobra konserwa nie jest zła :P


Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 2570
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Pon 11:13, 03 Lip 2006    Temat postu:

Powinna przylegać dość ściśle, ale nie może ograniczać ruchów. Wiadomo, że przy pierwszym założeniu będzie dość dziwnie, ale powinnaś mieć możliwość swobodnego poruszania się - to nie jest jakiś "półpancerzyk praktyczny" Wesoly Jadąc cross w takiej kamizelce musisz mieć swobodę ruchów.
A co do kurtki, to na pewno - lepiej większą kurtkę niż za dużą kamizelkę na lato. One dają się trochę regulować, ale na pewno nie na tyle, że w lecie i w zimie będzie dobra na wierzch.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika78
Mama najmłodszego Stajenkowicza :)


Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 534
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 11:35, 03 Lip 2006    Temat postu:

Cytat:
Jadąc cross w takiej kamizelce

Ja i cross - chyba w następnym wcieleniu nie jak na razie kamizelka ma służyć rekreacyjnemu deptaniu kapusty połączonemu ze spokojem wewnętrznym męża. I zastanawiam sie czy w tym celu jest sens kupować kamizelki z atestem Beta 3 - bo to jest zabezpieczenie dla profesjonalistów. Choć chyba nie ma sensu brać czegoś słabszego, bo zawsze mogę przez przypadek zlecieć profesjonalnie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
osm
Dobra konserwa nie jest zła :P


Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 2570
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Pon 14:50, 03 Lip 2006    Temat postu:

Sprawa crossu to tylko przykład, że kamizelka nie może krępować ruchów. Teraz porządne kamizelki w większości mają atest, a i tak wydasz ok. 400PLN, więc już lepiej wybrać z atestem - po co się ograniczać, a może jednak cross pojedziesz ... Nikt nie zna dnia ani godziny:) Ja wygrzebałem swoją starą kamizelkę w tym roku i w niej jechałem po paru latach przerwy - atestu to ona żadnego nie miała.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika78
Mama najmłodszego Stajenkowicza :)


Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 534
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 14:56, 03 Lip 2006    Temat postu:

Nie rozważam zakupu kamizelki bez Atestu - raczej sie zastanawiałam czy Beta 3 czy Beta 2.
Przed chwilą wróciłam ze sklepu jeździeckiego - przymierzyłam tattini i USG - Tattini jest fatalna, makabrycznie sztywna, ale USG jest całkiem wygodna (jak na kamizelkę)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
osm
Dobra konserwa nie jest zła :P


Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 2570
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Pon 15:05, 03 Lip 2006    Temat postu:

No widzisz Wesoly To już masz pewien pogląd. A jaka jest różnica cenowa między tymi z atestem 2 i 3? Inna sprawa, to może się okazać, ze ta z 2 jest mniej wygodna. Do deptania kapusty Mruga może powinnaś wybrać pod względem wygody, a nie super ochrony. Profesjonalnie może spadniesz, ale na płaskie skoro krosy Ci nie grożą na razie Mruga
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika78
Mama najmłodszego Stajenkowicza :)


Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 534
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 15:11, 03 Lip 2006    Temat postu:

W sklepie mieli tylko kamizelki z atestem 3, więc nie mam porównania cen. Zapewne przed zakupem odwiedzę jeszcze kilka sklepów i posprawdzam jak się czuje w różnych kamizelkach.
Z wyborem kasku było łatwiej - sporo osób z forum taki sprzęt kupowało i mogli sporo podpowiedzieć. Kamizelka używana poza crossem to chyba u nas rzadkość...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
osm
Dobra konserwa nie jest zła :P


Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 2570
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Pon 16:05, 03 Lip 2006    Temat postu:

U nas dzieci na skoki zakładają Wesoly Ale to jest tak, jak z kaskami rowerowymi - najpierw był obciach, a teraz co rozsądniejsi zakładają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dakron



Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 6405
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 21:10, 03 Lip 2006    Temat postu:

Moja nieletnia jeździła przez ostatnie kilka lat w Tattinim i wiecie co?
Od czasu zakupu kamizelki ani razu nie spadła ... na nas też dobrze wpływała świadomość że jest chociaż troszkę zabezpieczona ... byliśmy o nią spokojniejsi
Ola nie skarżyła się na niewygodę, tylko że w ciepłe dni jest mało komfortowo, ale w zimie ...super
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sir Rascal



Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 77
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Rybnik City

PostWysłany: Śro 14:48, 05 Lip 2006    Temat postu:

Jak ja już jestem zmuszona do założenia kamizelki, to biore USG. Bardzo wygodna, nie narzekam.Koleżanka jeździ w pfiffie i też jest zadowolona. Bierz ta w której ci wygodniej Wesoly
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika78
Mama najmłodszego Stajenkowicza :)


Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 534
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 8:46, 06 Lip 2006    Temat postu:

Dzięki za wszelkie rady - wczoraj zakup zaostał dokonany - nabyłam kamizelkę USG. W porównaniu do kilku innych mierzonych przeze mnie ta jedyna zapewnia względny komfort. Dziś przetestuję ją po raz pierwszy na koniu - oby tylko Astrid się nie przestraszyła, że antyterrorysta chce na nią wsiadać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martik
-admin z przypadku-


Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 9231
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Czekolandia
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 9:19, 07 Lip 2006    Temat postu:

Monika, jak się sprawdza kamizela??? Próbowałaś już? Jak Ci się jeździło? Wygodnie, niewygodnie? Czujesz się pewniej w kamizelce? Nie było Ci za gorąco?
No i pytanie nieoficjalne Ile kosztowała? ;>
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monika78
Mama najmłodszego Stajenkowicza :)


Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 534
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 11:11, 07 Lip 2006    Temat postu:

Kamizelka przeszła wczoraj test bojowy - mój pierwszy samotny wyjazd w teren. Muszę przyznać że jestem zachwycona - po chwili zapomniałam że ją mam na sobie, jest bardzo wygodna - nie krępuje ruchów i w niczym nie przeszkadza, zapewnia chyba cień jakiejś wentylacji, bo nawet się nie ugotowałam no i mocno zwiększyła mój spokój wewnętrzny.

W odpowiedzi na pytanie nieoficjane - mnie nic nie kosztowała, ale mąż zapłacił 475 gwizdze Może to i dużo, ale patrząc na wczorajszą jazdę stwierdzam, że było warto.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stajenka Strona Główna -> Boks 1: BIEGALNIA Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin