Forum Stajenka Strona Główna Stajenka
Miejsce, którego nam brakowało :)
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Końska biblioteczka
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stajenka Strona Główna -> Boks 1: BIEGALNIA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nongie



Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 9086
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: woj.opolskie

PostWysłany: Czw 8:25, 04 Sty 2007    Temat postu: Końska biblioteczka

Proponuję wątek w ktorym piszemy niedługie recenzje albo opisy ostatnio czytanych/kupionych książek końskich. Nie jakies elaboraty, raczej krotkie notki, impresje z cytatem.

Kiedy ostatnio odwiedziłam Iburg, ta pokazała mi cały stosik nowości, wsród ktorych znalazła się m.in. polecana przez Majak
"Psychologia treningu koni" Krzysztofa Skorupskiego.
Ksiązeczka zaskoczyła mnie rozmiarami, myslałam ze za ok. 50 zł to będzie coś większego i grubszego. Przeczytalam zaledwie kilka stron, ale już widzę ze książeczka jest warta kupienia i ważna.

Fragment przedmowy:
"Jeszcze do niedawna nie dostrzegaliśmy, ze cechy psychiczne człowieka aż do samoświadomosci włącznie miały swoje niedoskonałe, lecz zasadnicze zalążki we wcześniejszych formach życia. (...) nie mając tej świadomosci traktowaliśmy zwierzęta jak żywe automaty, a ich zachowanie interpretowaliśmy jako łańcuch bezmyślnych odruchów, próbując w ten sposob wyjaśnić wszystkie przejawy ich aktywności psychicznej. (...) dysponujemy coraz lepszymi instrumentami do poznawania delikatnej struktury psychicznej zwierząt, dzieki czemu uzyskujemy coraz więcej informacji o jej pierwotnych przejawach, ktore kiedyś rezerwowano wyłącznie dla człowieka. Zaczynamy wreszcie rozumieć ich prostszą niż nasza, ale niewątpliwą świadomość, inteligencję, wyobraźnię i zdolność porozumiewania się (...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Iburg
Lubię rude... Konie i koty :P


Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 7752
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Rybnik

PostWysłany: Czw 10:20, 04 Sty 2007    Temat postu:

Kurcze ale jestes szybka. Owszem mam sporo nowości ale przyzjane że nie miałam nawet czasu wziąść żadnej do ręki. Może teraz się zabiorę, jak zdecyduje sie od której zacząć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nongie



Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 9086
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: woj.opolskie

PostWysłany: Czw 10:21, 04 Sty 2007    Temat postu:

Od tej z savoir-vivre, z fajnymi obrazkami Wesoly mialam na nią ochotę też, ale nie chcialam przeginać z tym pożyczaniem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Iburg
Lubię rude... Konie i koty :P


Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 7752
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Rybnik

PostWysłany: Czw 10:37, 04 Sty 2007    Temat postu:

Ja mam jeszcze 2 inne z tej serii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
majak
Gruba i ja :-)


Dołączył: 24 Lis 2005
Posty: 6000
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Grodzisk Maz.
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 13:21, 04 Sty 2007    Temat postu:

A te ksiażki, które nie są warte specjalnie uwagi, z masą błędów....czy te też tu można by wstawiać?
Rażących chyba nie ma ale są takie co jako album jedynie się nadają bo mają łądne zdjęcia ale nie tekst...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nongie



Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 9086
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: woj.opolskie

PostWysłany: Czw 13:24, 04 Sty 2007    Temat postu:

Na to jest specjalny wątek założony przez Kocię, zaraz go poszukam
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
majak
Gruba i ja :-)


Dołączył: 24 Lis 2005
Posty: 6000
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Grodzisk Maz.
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 19:13, 06 Sie 2007    Temat postu:

http://www.stajenka.fora.pl/nowosci-konskie-lektury-t1587.html o nowej książce pisze Pumcia Wesoly
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fetyszystka
To ja, wielka psiara :)


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 390
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: z Rybnika

PostWysłany: Pon 22:18, 06 Sie 2007    Temat postu:

polecam wszystkim książkę Mickunasa "Trener radzi"
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nongie



Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 9086
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: woj.opolskie

PostWysłany: Pon 7:04, 08 Paź 2007    Temat postu:

Czy ktoś jeszcze to czytał? Pumcia, jakie wrażenia?


Ostatnio zmieniony przez nongie dnia Pon 7:06, 08 Paź 2007, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nongie



Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 9086
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: woj.opolskie

PostWysłany: Pon 7:05, 08 Paź 2007    Temat postu:

Jest jeszcze II cześć:
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Iburg
Lubię rude... Konie i koty :P


Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 7752
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Rybnik

PostWysłany: Pon 8:37, 08 Paź 2007    Temat postu:

A ja mam ostatni nabytek :
"101 ćwiczeń z dresażu" - Jec Aristotele Ballou



Autor - Jec Aristotle Ballou
Tłumaczenie - Wojciech Mickunas
Tytuł oryginału - 101 dressage exercises
Zdjęcia -


Tytuł dostępny od 25 września 2007 r.

Poradnik ten, opracowany w bardzo przystępny i poprawny pod kątem merytorycznym sposób, będzie na pewno nieocenioną pomocą dla jeźdźców, którzy mają ambicje do podnoszenia własnych umiejętności i doskonalenia swoich koni. Książka ta będzie szczególnie pomocna tym, którzy trenują samodzielnie i w codziennej pracy z końmi nie mają możliwości korzystania z pomocy trenera.

miesięcznik Świat koni


Szkolenie konia z wykorzystaniem standardowych technik ujeżdżenia, daje solidne podstawy do uprawiania jeździectwa sportowego we wszystkich jego odmianach (konkurencjach). Dotyczy to zarówno konkurencji klasycznego ujeżdżenia jak i szeregu innych uprawianych w tzw. stylu angielskim czy w stylu western. Trening ujeżdżeniowy w każdym przypadku prowadzi do ostatecznego, wspólnego dla wszelkich odmian jazdy konnej celu, jakim jest osiągnięcie jedności pomiędzy jeźdźcem i jego koniem, doskonalonej podczas każdego treningu.
Każde z zamieszczonych w książce ćwiczeń jest opatrzone dokładnym opisem i poparte rysunkiem objaśniającym wykonanie zawartych w ćwiczeniu elementów. Poszczególne rozdziały poruszają zagadnienia takie jak: rozluźnienie, równowaga, lekkość, dosiad i pozycja jeźdźca w siodle, wydłużanie wykroku konia, czy doskonalenie lotnych zmian nogi w galopie.


Szeroko pojęte rozumienie zasad klasycznego ujeżdżenia, oraz stosowanie ćwiczeń z tej książki, pomoże każdemu jeźdźcowi w rozwijaniu umiejętności i kształtowaniu wyczucia jeździeckiego. Jedno i drugie jest niezbędne do osiągnięcia harmonijnej współpracy z koniem.


Lisa Wilcox - fragment wstępu


101 ćwiczeń z dresażu to kolejna książka z serii 101 ćwiczeń, pomocna w racjonalnym szkoleniu konia. Niech nikogo nie zmyli użyte w tytule słowo „dresaż”, kojarzące się często z czworobokiem, długim frakiem i cylindrem. To mylne skojarzenie, gdyż określenie to, zapożyczone z języka francuskiego, oznacza dokładnie proces poddawania konia ćwiczeniom mającym stymulować jego rozwój. Efektem prawidłowego stosowania ćwiczeń z dresażu jest sprawny, harmonijnie i atletycznie rozwinięty, ujeżdżony wierzchowiec. Tę książkę polecam każdemu, komu zależy na osiągnięciu takiego efektu.

Wojciech Mickunas
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
majak
Gruba i ja :-)


Dołączył: 24 Lis 2005
Posty: 6000
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Grodzisk Maz.
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 19:35, 08 Paź 2007    Temat postu:

"Wszechstronne szkolenie..." bardzo przystępna ksiażka, jedna z lepszych na rynku. Warto ją mieć w swojej biblioteczce.

Wyszła jeszcze "Ujeźdżenie jest proste" i coś jeszcze jednego z ujeżdżenia. Ta pierwsza - myślałąm, że bedzie coś lepszego...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bastylia99.
lubię latać...koniolotem^^


Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 1737
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Rybnik
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 14:46, 09 Paź 2007    Temat postu:

Ja mam z tej samej serii co Iburg :
Tylko "101 ćwiczeń dla skoczka " :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martik
-admin z przypadku-


Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 9231
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Czekolandia
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 16:41, 30 Paź 2007    Temat postu:

Widzieliście to? [link widoczny dla zalogowanych]

Będąc ostatnio w sklepie jeździeckim obejrzałam "Ujeżdżenie jest proste" i szczerze odradzam, bo nic szczególnego w tej książce nie napisano. Większość to ogólniki, zasady, o których ludzie znający słowo "dresaż" wiedzą od dawna.
Fakt, przedstawieni są znani jeźdźcy i znane konie ale poza kilkunastymi fajnymi fotami to w większości tzw. "lanie wody".
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martik
-admin z przypadku-


Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 9231
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Czekolandia
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 15:01, 31 Paź 2007    Temat postu:

Właśnie dostałam zapowiedź:
Nowość! 9 listopada 2007

Równowaga w ruchu
Susanne von Dietze


Sztuka udanego jeździectwa polega na doprowadzeniu harmonii do takiego stopnia, iż dla patrzącego z boku koń
i jeździec wyglądają na poruszających się w całkowitej jedności. Kluczem do tego ideału nie jest dosiad statyczny, lecz taki, który jest w stanie adaptować się do wszelkich ruchów konia.

Im lepiej dosiad podąża za ruchem, tym bardziej może na niego wpływać i pozostawać w doskonałej równowadze
z koniem. Susanne von Dietze – instruktorka jazdy konnej, zawodniczka w konkursach ujeżdżania i fizjoterapeutka
– odkrywa źródła licznych błędów i słabości w obszarze dosiadu. Dzięki doświadczeniu trenerskiemu podaje nam liczne wyjaśnienia i sugeruje wiele praktycznych ćwiczeń. Równowaga w ruchu stanowi bezcenne źródło porad dla wszystkich, którzy chcieliby dokładniej zrozumieć dosiad i lepiej nad nim panować. To pozycja, która będzie przydatna zarówno nauczycielom, jak i uczniom.


RECENZJE EKSPERTÓW:

Każdy, kto jeździ konno, zdaje sobie sprawę z faktu, iż kluczem do dobrej jazdy
i prawdziwego porozumienia pomiędzy jeźdźcem a koniem, jest prawidłowy dosiad
i wyczucie jeździeckie. Na temat dosiadu wypowiedziano wiele teorii i napisano wiele książek, ale ważnej, dobrze przedstawionej wiedzy, nigdy za dużo.
Równowaga w ruchu to profesjonalnie przygotowana książka, przekazująca wiedzę wartą uważnej lektury i analizy. Każdy jeździec, który chce doskonalić dosiad i wyczucie jeździeckie, z pewnością znajdzie w niej cenne wskazówki.

Wojciech Mickunas

Dogłębne zrozumienie mechanizmów sterujących ruchem ciała ludzkiego pomaga wypracować sobie właściwe schematy ruchowe i skorygować złe nawyki.
Suzanne von Dietze rozpatruje poszczególne elementy składające się na dobry dosiad
i omawia właściwe używanie pomocy jeździeckich z punktu widzenia anatomii człowieka. Analizuje różnice między dosiadem i pomocami stosowanymi w ujeżdżeniu i w skokach jeździeckich, prezentując również praktyczne ćwiczenia doskonalące.

Świat Koni

cena detaliczna: 39zł
Format: 165 x 240 mm

Oprawa miękka, papier kreda, 272 strony

Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stajenka Strona Główna -> Boks 1: BIEGALNIA Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin