Forum Stajenka Strona Główna Stajenka
Miejsce, którego nam brakowało :)
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ostra jazda bez lukru
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stajenka Strona Główna -> Boks 1: BIEGALNIA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
weteran



Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 489
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 12:17, 19 Sty 2007    Temat postu: Ostra jazda bez lukru

[wydzielone z wątku "Chaff i Mgła"]

Dosyć długo zastanawiałem się czy mam prawo cokolwiek napisać na temat Twoich zdjęć z Chaffem,ale nie wytrzymałem i muszę wrzucić swoich"pięć groszy". Mnie te zdjęcia nie przekonują,wydaje mi się,iż Chaff jest źle ustawiony-jednak chodzi ze"złamaną szyją". Jest zaburzony,nie widać swobody ruchu no i zad też mi się nie podoba. Jest opadający a nie płaski i zaokrąglony/przydałoby się zdjęcie z tyłu/.Wydaje mi się,że lonżujesz Chaffa na zbyt nisko zamocowanych wypinaczach/raczej mocuj je na wysokości guza barkowego i trochę wydłuż/ niech ten konik ma możliwość podniesienia głowy i swobodniejszego ruchu. Przydałoby się też trochę więcej ćwiczeń na wzmocnienie właśnie zadu.Na jednym ze zdjęć bocznych widać nieprawidłową sylwetkę całego Chaffa,potylica,potylica i jeszcze raz potylica musi być najwyższym punktem konia i jego zebranie a nie ganaszowanie na siłę. Nie wiem ile ma lat Twój koniś?Może zbyt wcześnie został zmuszony do przyjęcia postawy i ganaszowania i wydaje mi się,iż ta jego postawa na zdjęciach jest postawą obronną. Chaff ucieka przed czymś,co mu się źle kojarzy/może zły trening początkowy,zbyt intensywny i bolesny/ nie wiem ,mnie w tym koniku brakuje swobody,radości i prawidłowego ruchu do przodu. Przepraszam za tych parę uwag od profana,który sam nie potrafi tego zrobić o czym pisze ale poczucie ruchu czy też obrazu widziane z boku pozwalają na jaką taką ocenę i ja się na nią odważyłem. Mam nadzieję,iż całkowicie się mylę. Wet.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nongie



Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 9086
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: woj.opolskie

PostWysłany: Pią 13:55, 19 Sty 2007    Temat postu: Re: Mgła&Chaff

weteran napisał:
Na jednym ze zdjęć bocznych widać nieprawidłową sylwetkę całego Chaffa,potylica,potylica i jeszcze raz potylica musi być najwyższym punktem konia i jego zebranie a nie ganaszowanie na siłę.


Ktore to zdjecie???
Jesli dobrze liczę to Chaf ma w tym roku.... 5 lat?


Ostatnio zmieniony przez nongie dnia Pią 14:03, 19 Sty 2007, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dakron



Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 6405
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 13:58, 19 Sty 2007    Temat postu:

Weteran a co Ty tak z grubej rury w taki paskudny dzień?
Czepialska istoto teraz przez Ciebie będę musiała te wszystkie fotki pooglądać.
Podpięcie lonży troszkę niskie, to przez popręg ujeżdżeniowy, brak blokady... można lepiej lonżować na pasie, albo na siodle wszechstronnym?
Albo zapinać nad paskiem na czapraku przez który przechodzą przystuły
Chociaż nie jest źle. Na jednym zdjęciu wypinacz ma wyraźny luz a głowa ok. Ruch ma obszerny, ładny koń i zdjęcia bardzo fajne.
Pomyślę nad tymi fotkami i naskrobię coś wieczorkiem
Ze zdjęć oceniać ruch konia to trudna sprawa, ja bym nie demonizowała, rzadko widuje się super ustawione konie, z super prawidłową postawą.
Ten wygląda na zadowolonego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mgła



Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 97
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią 14:15, 19 Sty 2007    Temat postu:

weteran, zapraszam do mnie, wsadzę cię na Chaffa...powodzenia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nongie



Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 9086
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: woj.opolskie

PostWysłany: Pią 14:32, 19 Sty 2007    Temat postu:

Tereska co ty, przepukliny dostaniesz - Maciek wielkim facetem jest!
(ale jakby jechał do Łodzi to chetnie sie zabioooorę na waleta, droge mu pokażę Mruga)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mgła



Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 97
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią 14:44, 19 Sty 2007    Temat postu:

Odnośnie wypinaczy, zgadzam się, że sa za nisko..ale pasa nie zakładałam bo za chwilę planowałam wsiąść. Poza tym wątek nie dotyczy interpretacji mojej jazdy, jest to raczej wątek sentymentalny:). Rozumiem Twoje watpliwości bo ja się dopiero wszystkiego uczę i moja jazda pozostawia wiele do życzenia. Nie jestem natomiast samoukiem i moja jazda kontrolowana jest przez trenerkę, której ta jazda (a obserwowała ją ) akurat się bardzo podobała.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dakron



Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 6405
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 14:48, 19 Sty 2007    Temat postu:

i tak trzymać jo
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
weteran



Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 489
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 15:11, 19 Sty 2007    Temat postu: Mgła&Chaff

O Dżesus,ale sie narobiło. Mgiełko kochana nie obrażaj się-musisz wiedzieć,że jeśli wystawiasz na forum swoje zdjęcia lub publikujesz jakiekolwiek opinie/tak jak i ja zresztą/ to wyrażasz jednocześnie zgodę na ich komentowanie.Ja byłbym b.niezadowolony,gdyby ktoś o mnie czy też o moich zdjęciach pisał tylko :och jaki ty jesteś mądry,och jakie piękne zdjęcia i temu podobne stwierdzenia. Takie opinie niewiele wnoszą oprócz samozadowolenia a nie o to chodzi. Pisząc dosyć kontrowersyjną opinię oczekuję jakiejś konkretnej dyskusji wierząc,iż sam się czegoś nauczę a tego pragnę jak najbardziej. W dalszym ciągu podtrzymuję moje twierdzenia i mogę dołożyc jeszcze,że w ruchu Twojego konika widzę pracę na czarnych wodzach o czym świadczą zdjęcia z jazdy nr 2 i 3/koniś odpycha się tylnymi nogami a nie wkracza nimi pod tułów. Na zdjęciach widać/i na tych opublikowanych jesienią u.b. roku/,że koń niesie większość ciężaru razem z Tobą na przednich nogach. Uf. No i jeżeli Chaff ma tak jak podała Nongie 5 lat to to jest jeszcze źrebak . Dopiero teraz,zakładając,że szkolenie jego odbywało się systematycznie,element po elemencie nie przeskakując podstaw można zacząć szkolenie we wszystkich chodach,przeplatanych zmianami tempa i półparadami,które doprowadzą do zebrania konia a dopiero potem do zganaszowania. I to na razie tyle,wszystkich czytających moją opinię przepraszam-rzeczywiście dzień jest paskudny,ja jestem paskudny i moje zamiary też są paskudne. Wet.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paskuda
Stajenkowy KO-wiec :)


Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 5085
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Maroko - Orzepowice

PostWysłany: Pią 15:27, 19 Sty 2007    Temat postu:

Cytat:
dzień jest paskudny,ja jestem paskudny i moje zamiary też są paskudne


Weteran ale nie jesteś przynajmniej Paskudą tanczy no nawet nie próbuj , się czepiliście mojego nika siekiera
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kopytko
Najlepsze kasztany na stodolskich łąkach


Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 437
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 15:30, 19 Sty 2007    Temat postu:

A ja chciałabym tylko dodać, że Paskuda wcale nie jest paskudna wręcz odwrotnie. Z uwagi na powyższe to może i ten dzień nie będzie taki paskudny?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mgła



Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 97
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią 15:36, 19 Sty 2007    Temat postu:

ojoj odpowiem w domu, może będę miała humor lepszy. Nie wiem czy jesteśmy dobrym obiektem do aktywnej dyskusji ale skoro tak nalegasz modli .....
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paskuda
Stajenkowy KO-wiec :)


Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 5085
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Maroko - Orzepowice

PostWysłany: Pią 15:38, 19 Sty 2007    Temat postu:

Cytat:
Paskuda wcale nie jest paskudna wręcz odwrotnie


<eh?> no to po takim wykompletowaniu mogę spokojnie zamknąć komputer i zmykać do domu jak na skrzydłach Angel
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
weteran



Dołączył: 02 Maj 2006
Posty: 489
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 15:40, 19 Sty 2007    Temat postu: Mgła&Chaff

Post scriptum- Ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad zmianą trenerki.A niech tam-oblejcie moją głowę ł......em . Dlaczego nie zwracała Tobie uwagi na odstawione łokcie,na "latające" i źle ustawione dłonie na zgarbioną sylwetkę i pochylenie do przodu! To tyle i aż tyle widać na nieruchomych zdjęciach. A jeszcze ten brak toczka-niedopuszczalne! Mgło nie traktuj tego co napisałem jako złośliwości,jesteś młodą świetną dziewczyną i musisz uczyć sie trudnej techniki jazdy z założeniem,iż będzie to perfekcyjne. Ja kiedyś patrząc na niektóre konkursy w tel. myślałem sobie: jakie to proste,ja też tak potrafię ,wysterczy poćwiczyć pół roku i już . Teraz widzę jakie to trudne,skrajnie trudne i wiem,że za pięć ,osiem lat też nie będę umiał jeździć-nigdy już nie nauczę sie jeździć dobrze technicznie,ale Ty tak! Dlatego tak wrednie piszę,nie znoszę lukru. Wet.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nongie



Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 9086
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: woj.opolskie

PostWysłany: Pią 15:53, 19 Sty 2007    Temat postu: Re: Mgła&Chaff

weteran napisał:
Dlatego tak wrednie piszę,nie znoszę lukru. Wet.


Tak samo lukier, jak i kwas w nadmiarze szkodzą, ale w sumie to na Stajence brakowalo nam takiego bojowego osobnika, wiec moze wreszcie bedziemy w rownowadze? Wesoly
Ja nie żaden ekspert, ale widziałam ich na żywo. Czarnej wodzy niet, chyba nawet w skrzyni ze sprzętem. Uszy chaffowe w czasie pracy podyndują na boki, co wg. mnie swiadczy o rozluźnieniu - przynajmniej psychicznym. Na wiekszości zdjęć zadnie nogi są mocno podstawione pod kłodę, z tych dwóch ktore wypatrzyles pierwsze wygląda mi raczej na jakies skrócenie stępa a drugie na żucie z ręki albo chwilę bez wymagań. Co do wieku - Przecław jeździ w podobny sposob na koniach niespełna 3-letnich, powinna z nich zejść?


Ostatnio zmieniony przez nongie dnia Pią 17:00, 19 Sty 2007, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mgła



Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 97
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią 16:03, 19 Sty 2007    Temat postu:

Ja też nie znoszę lukru...nie ucz mnie tylko tego co juz wiem od bardzo dawna...bo nie znasz ani mnie ani konia a tymbardziej mojej trenerki! Zakładasz mi, że nie zwracała uwagi, skąd wiesz??? Poza tym zdjęcia to ułamek sekundy, nie oceniaj mnie po zdjęciach!, nie oceniaj konia. Wiem jakie błędy popełniam, bo obcuję z końmi ponad 15 lat, dokształcam siebie i konia, inwestuję w treningi i małymi krokami dążę do doskonałości. Nie liczę na lukier, ja nie liczę na żadną opinię z Twojej strony, bo jest nie poparta sensownymi argumentami. Nie lubie bezsensownego lania wody.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stajenka Strona Główna -> Boks 1: BIEGALNIA Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin