Forum Stajenka Strona Główna Stajenka
Miejsce, którego nam brakowało :)
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cała prawda o.... kursach instruktorskich.
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stajenka Strona Główna -> Boks 1: BIEGALNIA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mestena
Just call me VIP... ;)


Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 726
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szukam swojego miejsca na Ziemi

PostWysłany: Śro 17:30, 28 Gru 2005    Temat postu: Cała prawda o.... kursach instruktorskich.

Wiem, wiem, że dyskutowaliśmy na ten temat długo i namiętnie ale chyba nie w stajence a poza tym chciałabym zebrac wszystkie informacje w jednym miejscu.

Bardzo proszę szczególnie osoby posiadające zaszczytny tytuł - instruktora- o wypowiedzi.

Co, gdzie, jak, kiedy, za ile, jakimi metodami itd. czy polecacie czy nie.
Jakie są wymogi?

Ja muszę się zdecydować, wreszcie, na taki kurs. Ale chcę zasięgnąć opinii u źródeł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
osm
Dobra konserwa nie jest zła :P


Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 2570
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: Śro 18:06, 28 Gru 2005    Temat postu:

Chodzi o instruktora rekreacji czy sportu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mestena
Just call me VIP... ;)


Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 726
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szukam swojego miejsca na Ziemi

PostWysłany: Śro 18:20, 28 Gru 2005    Temat postu:

Jeśli mamy w stajence takich i takich to każdego proszę o wypowiedź.

Ja planuję zrobić rekreacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pumcia
Lewada? Co to dla nas :P Deeesstaaa!


Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 778
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Sączów/Warszawa

PostWysłany: Śro 19:20, 28 Gru 2005    Temat postu:

Mestena myśle (chyba że się mylę) to większość stajenkowych instruktorów rekreacji robiła papiery 10 lat temu często z okładem i nie wiem czy ktoś ma aktualne info z pierwszej ręki. Bo z drugiej czy z trzeciej to polecają kursy u Orłosia a psioczą np. na Lewade...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
majak
Gruba i ja :-)


Dołączył: 24 Lis 2005
Posty: 6000
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Grodzisk Maz.
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 19:38, 28 Gru 2005    Temat postu:

A ja po długich poszukiwaniach i węszeniach doszłam do wniosku że zrobic kurs byle gdzie, aby miec papier bo teraz i tak trza będzie niedługo weryfikację w pzj przeprowadzic, dodatkowe kursy....i następną kase wydać.

Ceny w tej chwili 900-2000zł (średnio 1400-1600). mówiąc prawde wolałabym tam gdzie miła atmosfera a nie poziom umiejętności bo jakoś z tym to widze że nie ma reguły i wszędzie są wpadki.

Dołączam tez do pytania Mesteny - do instruktorów - co dał wam ten "papier"?? oprócz tego że w razie wypadku macie prawne zabezpieczenie (jakies tam) i może łatwiej o pracę ( bo w CV można wpisać) a tak poza tym?? Bo przecież do zawodów tak teoretycznie tez instruktor rekreacji nie może przygotowywać...

Znam kilka osób bez zadnego papieru i sa dużo lepsi niz tacy z papierami (nawet od trenera II klasy), czyli jak człowiek potrafi pzrekazac i konia wyszkolic to mu ten papier do szczęścia chyba tylko.... a ostatnio do stajni gdzie jeździłam przyjęli nowa instruktorkę, która boi się galopować! No ludzie jak takie coś widze to mnie krew zalewa że czasem człowiek cos umie ale z powodów finansowych nie jest w stanie czegoś zdobyc a tu tacy sie pojawiaja i pytanie jakim cudem?!?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mestena
Just call me VIP... ;)


Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 726
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szukam swojego miejsca na Ziemi

PostWysłany: Śro 20:04, 28 Gru 2005    Temat postu:

Majak tzn jak? Robić teraz czy nie robić? Ja właśnie słyszałam, że robić teraz, bo potem będzie trzeba dużo więcej kasy na to wydać.

Przyznaję się bez bicia, że uczyłam bez papierów i nieskromnie mówiąć chwalą mnie sobie i cały czas zapraszają.

Ale chcę być w porządku i po to mi te papiery.

Ja też cenię sobię atmosferę i przede wszystkim przystępną cenę ponad tzw."poziom" bo chcę po prostu zrobić papier, potrzebne (mi ) umiejętności juz mam. No może jeszcze trochę się muszę naskakać Jezyk Ale uczyć bardzo lubię i Majak - galopowac się nie boję hehe Wesoly
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mestena
Just call me VIP... ;)


Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 726
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szukam swojego miejsca na Ziemi

PostWysłany: Śro 20:08, 28 Gru 2005    Temat postu:

Majak słuchaj a może my gdzieś razem na jakiś kursik?

W kupie raźniej Mruga

.... powiedziała mucha do muchy Mruga

No tak i u mnie wlaśnie problem leży w finansach, od kilku miesięcy szukam pracy na stałe, więc na kurs muszę się zapożyczyć Smutny
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mestena
Just call me VIP... ;)


Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 726
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szukam swojego miejsca na Ziemi

PostWysłany: Śro 20:12, 28 Gru 2005    Temat postu:

:)Ehhh Ciekawe gdzie ta Pani instruktor (ktora się bała zagalopować) papiery robiła Wesoly

Majak zapytaj koniecznie Wesoly Mruga
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
majak
Gruba i ja :-)


Dołączył: 24 Lis 2005
Posty: 6000
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Grodzisk Maz.
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 20:14, 28 Gru 2005    Temat postu:

No właśnie w pełni jakbym siebie słyszała/czytała Mesteno.

Jeśli robic to teraz bo potem ten kurs będzie w 4 częściach i koszt 6000-8000 zl plus własny/pozyczony koń. Fajnie co?
Potem te odznaki dojdą. Będzie trudniej zdobyc papier ale nie dla tych co maja kasę a nie wierzę że zmieni się diametralnie na korzyśc wyszkolenie takich kursantów od razu.
Ja doszłam do wniosku że do 1500 zł szukam i jak najbliżej jednak chyba.
Na allegro sie ktoś ogłaszał za 900 zł ale nie wiem co to.
W gładyszowie jest na jesieni po 1600 zł. tykle co pamietam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
majak
Gruba i ja :-)


Dołączył: 24 Lis 2005
Posty: 6000
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Grodzisk Maz.
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 20:19, 28 Gru 2005    Temat postu:

Sie dowiem. Z ciekawostek w teren to sie nogami i rekami zasłaniała, a duży kon.....nie tylko kucyki i to najlepiej chodzace tylko stępem. No trzącha mna jak o tym piszę, jak tacy ludzie mają pieniądze na kursy i je przechodzą...
Swoja droga jak przestałam jeździc w swojej klubowej stajni to sie wywiedzialam ze miałam 3 "instruktorów" bez papierów...

Ale nie powiem, rzeczowe, naprawde mozna bylo sie cos nauczyc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mestena
Just call me VIP... ;)


Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 726
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szukam swojego miejsca na Ziemi

PostWysłany: Śro 21:25, 28 Gru 2005    Temat postu:

Majak jest na allegro ale coś mi się nie podoba bo miał się zacząć 16 grudnia a teraz jest napisane, że 20 stycznia, no i w Grudziądzu, a ja tak jak Ty z okolic Warszawy jestem.

link

[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mestena
Just call me VIP... ;)


Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 726
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szukam swojego miejsca na Ziemi

PostWysłany: Śro 21:31, 28 Gru 2005    Temat postu:

A to widziałaś?

[link widoczny dla zalogowanych]


A czy ktoś może wie o jakiś kursach w okolicach Warszawy, pomijamy te w Szarzy, bo z tego co mi mówiła znajoma, osoba prowadząca nie miala uprawnień
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gnomi



Dołączył: 29 Lis 2005
Posty: 61
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawa

PostWysłany: Śro 21:48, 28 Gru 2005    Temat postu:

Mestena napisał:
A czy ktoś może wie o jakiś kursach w okolicach Warszawy


chyba trzeba bedzie poczekac do wiosny Mruga swego czasu widzialem ogloszenie w Patataju, ale to tez byla wiosna Wesoly

pozdrawiam
M.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mestena
Just call me VIP... ;)


Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 726
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: szukam swojego miejsca na Ziemi

PostWysłany: Śro 21:58, 28 Gru 2005    Temat postu:

Hmm
Gnomi ale w Patataju to pewnie drogo?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martik
-admin z przypadku-


Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 9231
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Czekolandia
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 23:01, 28 Gru 2005    Temat postu:

Mestena napisał:
Majak tzn jak? Robić teraz czy nie robić? Ja właśnie słyszałam, że robić teraz, bo potem będzie trzeba dużo więcej kasy na to wydać.

Po kolei:
- w chwili obecnej podstawowym dokumentem jaki możecie otrzymać jest tytuł instruktora rekreacji ruchowej o specjalności jazda konna (wydawany przez MENiS);
- żeby otrzymać jakikolwiek dokument z PZJ musicie mieć powyższy papier- on upoważnia do podejścia do egzaminu na instruktora wyszkolenia podstawowego. Nikt, kto nie ma tytułu zawodowego instruktora (oficjalnie) nie może się ubiegać o papier z PZJ, chyba, że podejdzie do egzaminu i zda sprawdzian na złotą odznakę jeździecką. Po upływie (chyba) 6 miesięcy od tego faktu można przystąpić do egzaminu PZJ;
- oba dokumenty (i ten wydawany przez MENiS i przez PZJ) upoważniają do prowadzenia jazd konnych w ramach instruktażu rekreacyjnego;
- ktoś, kto jest zainteresowany robieniem dalszych uprawnień w ramach PZJ (instruktor sportu) musi podejść do egzaminu wstępnego na kurs i musi posiadać min. papier instruktora MENiS,
- od 2007 roku PZJ nie zamierza honorować uprawnień nadawanych przez MENiS i będzie brał pod uwagę albo swój papier podstawowego wyszkolenia jeździeckiego albo uzyskanie złotej odznaki (też wydawanej przez siebie);
- nikt nie zmusza ludzi posiadających papiery MENiS do ich weryfikacji. Póki co jest to dobrowolne.

Podsumowując: by móc zdawać podstawowy egzamin wyszkolenia jeździeckiego trzeba być instruktorem rekreacji MENiS albo od roku 2007 posiadać od min. 6 (?) miesięcy złotą odznakę jeździecką.
Dziś, za miesiąc i za rok albo za dwa można zrobić sobie papiery w ramach MENiS i to pozostaje bez zmian. Do właściciela papierka należy decyzja, czy podda się weryfikacji PZJ poprzez podejście do egzaminu na instruktora wyszkolenia podstawowego w jeździectwie, czy nie.
Weryfikacja z kolei jest tylko sprawą "prestiżu", ponieważ uprawnienia zawodowe nie nadawane przez PZJ nie tracą swojej mocy.
Krótko mówiąc: znów chodzi o kaskę i żeby PZJ mógł zarobić Sad
Jeśli jeszcze jakoś mogłabym pomóc, jestem do dyspozycji!
Tutaj pojawiają się ogłoszenia o kursach: [link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stajenka Strona Główna -> Boks 1: BIEGALNIA Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
Strona 1 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin