Forum Stajenka Strona Główna Stajenka
Miejsce, którego nam brakowało :)
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ceny owsa, słomy, siana itd
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stajenka Strona Główna -> Boks 1: BIEGALNIA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hugh_h
Nie kapelusz zdobi kowboja ;)


Dołączył: 21 Gru 2005
Posty: 960
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: k.Radzymina
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 20:17, 03 Lut 2007    Temat postu: ceny owsa, słomy, siana itd

tak ogólnie mnie natchnęło z ciekawości jakie są aktualnie ceny nazwijmy to materiałów eksploatacyjnych do konia...
w różnych częściach kraju na pewno się znacznie różnią, a jak zdobywacie pokarm dla kopytnych, jak pozbywacie się obornika?

wiem że niektórzy np zamieniają słomę świeżą na nazwijmy to "nieświeżą", w jakich proporcjach co za ile?

a kto mi jeszcze powie 1t słomy/siana to średnio ile kostek ? albo worek owsa to ile kg ?

może ten wątek natchnie kogoś do nowych pomysłów jak taniej zdobyć potrzebne rzeczy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Misiola



Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 895
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gaszowice
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 21:40, 03 Lut 2007    Temat postu:

Ja ma ten plus ze na wsi mieszkam i co chwilę ktoś proponuje mi sianko i nie chce kasy. Jak kupuję siano to najtaniej 2 zł za balik, ale biorą też 5 zł.
Dobrze, że zapytałeś ile bali to tona, bo ostatnio mnie facet chciał wykiwać i wziąć kosmiczną cenę za ok. 50 bali siana... ( zależy od wielkości) dlatego ja mam już przestrogę i kupuję rozliczając się od bala a nie od tony.

Kurde ze słomą coś w tym roku słabo, ale na szczęście istnieją tartaki i w sytuacjach "kryzysowych" można skorzystać z trocin, które też przeważnie są za darmo Wesoly
Oczywiście wszedzie tam gdzie nie chcą kasy za to czy za tamto trzeba się odwdzięczyć kupując odpowiednie "procenty" hehe
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Luna
Pamira & Me forever :)


Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 197
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Jaworowo Kłódź

PostWysłany: Sob 21:55, 03 Lut 2007    Temat postu:

Z obornikiem nie mam kłopotu. Jakoś mam więcej chętnych niż fabryka produkuje Mruga. Najczęściej są to okoliczni sąsiedzi. Mam jeszcze zaprzyjaźnionego rolnika ( chyba już jedynego w okolicy), do kótrego wożę obornik ( niestety nie ma czasu, aby samemu zabrać). Ostatnio to zabrał mi taki miły pan, który dał mi hurtową ilość chleba i marchwii w zamian. A marchew czy buraki, to od znajomego. Ostatnio zapłaciłam za 80kg marchwii i 40 kg buraków zapłaciłam 28zł.
Siano i słomę średniej jakości przywozi stały dostawca i za 15 kostek siana i 15 słomy, zapłaciłam 120zł.
Teraz załatwiam lucerne melasowaną za 25 zł - duży worek (ogólenie nie wiem po ile chodzi, na jesieni koleżanka płaciła z 15zł).
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hugh_h
Nie kapelusz zdobi kowboja ;)


Dołączył: 21 Gru 2005
Posty: 960
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: k.Radzymina
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 22:18, 03 Lut 2007    Temat postu:

hmm 120zł za siano i słomę to chyba dużo ? może transport drogi,
28 zł czy nie tyle kosztowała flaszka Partyman

jeżeli chodzi o przeliczniki to nie pisałem wcześniej bo nie jestem pewien, ale niech ktoś poprawi albo potwierdzi to
100kg = około 2,5 worka owsa
a średnia kostka słomy czy siana to około 10kg co by dawało 100kostek = 1tona
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Luna
Pamira & Me forever :)


Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 197
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Jaworowo Kłódź

PostWysłany: Sob 23:20, 03 Lut 2007    Temat postu:

Co do owsa to by sie zgadzało. Wychodziło by że worek 40kg.
Na kostkach się nie znam bo bywają różne mniejsze i większe. Ale fakt, trochę drogo, ale kto by mi przywiózł i rozładował. A poza tym, była susza i ceny poszły w górę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Poszumy Frankusowe
Frankus-siwy dudrok ;) Kochom go!!! :P


Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 1774
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: z lasu

PostWysłany: Nie 10:56, 04 Lut 2007    Temat postu:

Tyle kasy za 15 balików słomy i siana to ZDZIERSTWO!
Ja płaciłam w zeszłym roku jakos 160 zł/ za 30balików słomy i 30 siana.
Teraz siano i słomę daje właściciel Poszuma wzamian za niższy " czynsz"

Z tego co zauwazyłam jest problem z owsem ( przynajmniej w okolicach Rybnbika i Raciborza). Co miesiąc jest inna cena. |
Ja sie zaopatrzam w sklepach dla gołębiarzy. W jednym 40kg kosztuje 27zł, a w drugim 50kg kosztuje 35 zł. W przeliczeniu wychodzi tyle samo.
Dla porównania w sierpniu 40 kg kosztowało 22zł
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Forkate



Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 3332
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 18:31, 04 Lut 2007    Temat postu:

ja owies kupuję u rolnika z prawie sąsiedniej wsi, zawsze biorę po 2 worki chyba 50 kg za 45 zł oba. Miałam mieć siano od jego krewnego, ale miał najdrożej w okolicy, i znalazłam za 2 zł za balik. Jak nie starczy to mam jeszcze zaklepane u innego rolnika z innej wsi, on ma jeszcze taniej i siano super - koń je uwielbia Wesoly
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomek_J
Jest!!! zbudowałem ją TYMI ręcami ;)


Dołączył: 18 Lis 2005
Posty: 2083
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 8:55, 05 Lut 2007    Temat postu:

Aktualne ceny w naszym regionie:

kostka słomy (mocno ubita, o wadze przekraczającej 10 kg) - 1,20 zł

kostka niezłego siana (typowa, siano z 2006 roku) - 3,70

owies - był na jesieni po 350 zł/t, potem podrożał do 450-500 zł, ale za taką cenę absolutnie nie było chętnych do kupna.

Natomiast na wsi jak to na wsi - trafiają się liczne okazje: darmowa słoma, darmowe siano. W zeszłym roku na parę takich okazji trafiliśmy Wesoly
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paskuda
Stajenkowy KO-wiec :)


Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 5085
Przeczytał: 3 tematy

Skąd: Maroko - Orzepowice

PostWysłany: Pon 9:10, 05 Lut 2007    Temat postu:

ale macie szczęście że macie słomę u nas z nią krucho; trocin brakuje bo trartaki zakontraktowały je producentom brykietów; po znajomości czasami uda się jakąś furę wyprosić.
Siano zazwyczaj własne ok. 1 zł/kostkę za presę; Potem takie olbrzymie kostki ok. 600-700 kg 130 zł za jedną
owies 400-420 zł/tonę
marchew paleta 40 zł
Do tego doliczyć należy własny transport i czas.
A obornik można sprzedać producentom podłoża pod pieczarki 70/90 zł za tonę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
majak
Gruba i ja :-)


Dołączył: 24 Lis 2005
Posty: 5951
Przeczytał: 8 tematów

Skąd: Grodzisk Maz.
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 11:27, 05 Lut 2007    Temat postu:

Hmmm u mnie etraz cenowo to wygląda tak:
- siano - balik 3,20 zł w kontrakcie / w okolicy od 3,5 zł w górę
- słoma - 2- 2,5 zł w kontrakcie ale też na okolicy ciągle chcą podnosić cenę
- łupiny słonecznika - 2 zł/worek
- marchew 12 groszy za kg w kontrakcie/ na targu od 15 do 30 groszy, buraki tak samo
- owies - nie wiem mówiąc prawdę (na targu po 450 za tonę), w Białymstoku na jesieni był po 200 zł za tonę
- wysłodki teraz po 30 zł za 30 kg worek

Aaaa no i trza pilnować bo póki pogoda taka deszczowa bez mrozu to pryzmy z marchwią, ziemniakami i burakami zaczynają gnić to rolnicy się szybko pozbywają za grosze bo chcą jeszcze na tym zarobić, przynajmniej u nas tak zaczyna być.

A na podlasiu u dziadków Adama to jak bywamy w czasie sianokosów to najczęściej jakaś cześć siana jest wręcz do oddania za darmo bo np. stodoły braknie już do pakowania tego, to fajne ale z drugiej strony przez ilosć krów w tamtym regionie słoma droga i trudnodostępna (i droga często), no i marchew dla zwierząt w cenie naszej dla ludzi czyli po ok 1 zł/kg...buraków nie uświadczysz...

Metr owsa czyli 100 kg to 2 lub 2,5 worka zależy jaki worek Wesoly
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aszka



Dołączył: 05 Lut 2007
Posty: 93
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdańsk/Kiełpino
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 22:44, 05 Lut 2007    Temat postu:

My ostatanio kupowaliśmy owies facet chciał 550zł za tone ale w końcu staneło na 500
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ebe



Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 153
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Brzeska Wola

PostWysłany: Pią 14:29, 16 Lut 2007    Temat postu:

Ludzie to ja chyba na innej planecie mieszkam!!!!!!!!!!!
Bo u mnie, czyli miedzy Grojcem a Radomiem ceny sa takie:
1 tona owsa 800zl!
Kostka siana 4 zl a nawet ostatnio wolaja 5 zl!!!!!! Kostka standart, zadna rewelacja ani jakosciowo ani wagowo.
Sloma 2 zl kostka.
Bardzo prosze jesli ktos w promieniu 100 km od Bialobrzegow ma namiar na owies za 5oo lub niewiele wiecej zl, prosze o informacje moze byc na GG1236999.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paskuda
Stajenkowy KO-wiec :)


Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 5085
Przeczytał: 3 tematy

Skąd: Maroko - Orzepowice

PostWysłany: Pią 15:10, 16 Lut 2007    Temat postu:

Cytat:
1 tona owsa 800zl


ojoj drogo
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ebe



Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 153
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Brzeska Wola

PostWysłany: Pią 0:48, 02 Mar 2007    Temat postu:

Coś widzę że nikt nie podejmuje tego tematu Smutny.
Proszę odezwijcie się ! Jakie ceny są w waszych okolicach ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lucynka



Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 42
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: ze stajni:)

PostWysłany: Pon 20:26, 26 Mar 2007    Temat postu:

Ja bym bardzo prosiła o jakiekolwiek informacje o cenach żarła dla koni w Łodzi i okolicach. Co prawda mam zaprzyjaźnione gospodarstwo i może odpaliliby mi taniej, ale oni już po mału upadają, więc teraz mam ciemno przed oczyma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Stajenka Strona Główna -> Boks 1: BIEGALNIA Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin